דף הבית >> חנות און ליין >> ספר אלף פתגם ופתגם
 
שם המוצר/פריט:ספר אלף פתגם ופתגם
המחיר שלנו:₪150.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪20.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסףאודות הסופר:
ד"ר ישככר בן עמי ( נולד 14 בדצמבר 1933, קזבלנקה – 15 בינואר 2015) היה חוקר פולקלור ישראלי (נולד ב – 1933) היה מרצה וחוקר בכיר באוניברסיטה העברית בירושלים בחוג לפולקלור יהודי והשוואתי, ניהל את המרכז לחקר הפולקלור העברית בירושלים.
 
ד"ר ישככר בן עמי כתב מאמרים מאמרים וספרים רבים בעברית, בצרפתית ובאנגלית וכן ערך והוציא לאור מספר ספרים בתחום הפולקלור היהודי. חלק חשוב ממחקריו הוקדשו לתיעוד האמונות, המנהגים וסיפורי העם של יהדות מרוקו אותה הכיר מקרוב. ספרו " הערצת הקדושים בקרב יהודי מרוקו" היה ראשון במינו ובהיקפו והפך לרפרנס חשוב בנושא גם לחוקרים בתחום הסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ופסיכולוגיה. מחקר זה, שפורסם לראשונה בעברית בשנת 1984, היה מבוסס על יותר מ – 10 שנות מחקר שטח (למשל בהילולות במירון, צפת, נתיבות ועוד...) ועל 1,200 עדויות של יהודים ממרוקו. המחקר כלל רשימה של 656 צדיקים יהודים ממרוקו, עם פירוט מקומות קבריהם והאגדות על חייהם. בין הקדושים ישנן 25 נשים, כאשר המפורסמת ביותר הינה ללה סוליקה ( נערה יפיפיה מטנג'ר שנרצחה ב - 1834 עקב סירובה להתאסלם).  
 
ספרים נוספים שהוציא עסקו בסיפורי עם של יהדות מרוקו, פתגמים טיפוסיים של יהדות מרוקו עם הסבר על מהות כל פתגם, מנהגי חתונה של יהדות מרוקו, אמונות טפלות ועוד...

אלף פתגם ופתגם
 
אוסף נדיר של פתגמים מפי יהודי מרוקו. כל פתגם כתוב בתעתיק ערבית מרוקאית, מתורגם לעברית ומלווה בהסבר קצר ע"פ הצורך. השימוש בפתגמים אצל יהודי מרוקו נחשב תמיד לסימן היכר של הבנה וחכמה. דברים רבים נרמזים בפתגם, והשומע צריך להבינם. מרבית הפתגמים עוסקים במשפחה וביחסים חברתיים.

אִידָא זָאק דִּיף, עְטִיהּ סְלָאם וּוקְּלְת לְכּלָאם
כאשר יבוא אליך אורח, דרוש בשלומו ומעט בדיבור
 אם אינך מעוניין באורח, אל תרבה בדברים אתו — הוא יבין וילך.

 
מוצרים קשורים
סיפורי עם של יהדות מרוקו (אוסף של שני ספרים): תפוח ההריון + הפרח מחייה המתים

סיפורי עם של יהדות מרוקו (אוסף של שני ספרים): תפוח ההריון + הפרח מחייה המתים

המחיר שלנו: ₪200.00

ספר צדיקי מרוקו

ספר צדיקי מרוקו

המחיר שלנו: ₪230.00