דף הבית >> טיולים למרוקו >> טיול צילום " דוקו מרוקו"


דוקו מרוקו
טיול צילום למרוקו לחובבים וצלמים
מתאריך 24/8/2021 עד 5/9/2021
13 ימים 12 לילות
את  הסדנאות  ינחה  ויוביל  איתן  ריקליס  ,  צלם  ויוצר  ישראלי  ידוע  בוגר  1994     -     Tisch     School      Of      Arts     -     NYU
בעל ניסיון עשיר בצילום סטילס ועשייה קולנועית. יצירותיו של איתן משלבות בין אלמנטים דוקומנטריים, ראייה קולנועית ויכולת לספר סיפור דרך פריים בודד.
 
 
מסלול הטיול:

24/8/21 יום שלישי  ת"א - אירופה - קזבלנקה - רבאט

בשעות הבוקר נצא בטיסה (דרך יעד ביניים באירופה) לקזבלנקה, ננחת בה בשעת הצהריים ונפגוש את המדריך שימתין לנו בשדה התעופה עם המיניבוס הצמוד.  נצא לסיור קצר בעיר ולאחריו נצטרף לארוחת ערב של הקהילה היהודית בעיר. לאחר הארוחה נשים פעמינו לכיוון רבאט - מקום מושבו של מלך מרוקו. ובתום נסיעה של כשעה וחצי , נגיע למלון המפנק שבו נלון.

25/8/21 יום רביעי רבאט - שפשוואן

נבקר במוזולאום ע``ש מוחמד החמישי, בטור חסן , עם המינרט המפורסם והטיילת הגדולה שלו, שם נוכל לראות קומות בנויות של אבנים רומיות. לאחר מכן נלך לבקר בקסבה אודיאה - מבצר מעניין בחזית האוקיינוס. לאחר מכן נצא צפונה לכיוון וואזן לקברו של אחד מחשובי הצדיקים היהודיים במרוקו רבי עמרם בן דיוואן. מוואזן ניסע לשפשוואן עיירה ציורית בהרי הריף. הממוקמת בצפון מרוקו ה"ספרדית", העיירה מפורסמת בזכות הארכיטקטורה היפה שלה, עם הבניינים הלבנים והכחולים, והסמטאות הקטנות והמעניינות שלה. ארוחת ערב במלון/ או חלופה של מסעדה טובה.

26/8/21 יום חמישי שפשוואן - מקנס - פס 

בבוקר נצא לסיור רגלי בסמטאותיה הצבועות כחול של העיירה הציורית שבמרומי הרי הריף. נסביר מדוע כאן-
כמו בכול צפון מרוקו- מדברים ספרדית כשפה שלישית ולא צרפתית (לצד הערבית והניב הברברי המקומי). אח"כ ניסע דרומה אל המישור הגדול של נהר הטאזה – אל עיר הבירה של הפרובינקיה הרומית – ווליביליס. נבקר בעתיקותיה המרשימות של בירת מרוקו בימי הכיבוש הרומאי, אח"כ נמשיך אל הבירה האימפריאלית השלישית – מקנס, עירו של השליט הנערץ מולאי איסמאעיל, בתום הביקור ניסע לעיר פאס הגעה למלון, לאחר התארגנות במלון נצא לקבל את השבת בארוחת ערב בקהילה היהודית/ או לחילופין ארוחת ערב פרטית במלון שבו נלון.


27/8/21 יום שישי פס 

היום יוקדש כולו לעיר הבירה האימפריאלית הראשונה במרוקו – פאס. החלק העתיק ( " פאס הבלויה "), שהוקם במאה התשיעית, קיים גם כיום והוא כולל כ- 9400 סימטאות במבוך מדהים , אך מסודר לפי רובעי המקצועות השונים: נבקר ברובע הצבעים וברובע הנגרים וגם ברובע הבורסקאים המעבדים את עורות הבהמות בשיטות המסורתיות – כמו לפני 1000 שנה. אח"כ נבקר בפאס החדשה ( "פאס אלג'דידה " – מהמאה ה-16 ),שם הוקם הרובע היהודי ("המלאח") בסמוך לארמון המלך המרוקאי, בו נבקר בין סמטאותיו כולל באחד מבתי הכנסת שנותר על כנו ובבית הקברות היהודי המטופח והנשמר ע"י מרוקאים מוסלמים. לעת ערב נשוב למלוננו להתארגנות ויציאה לארוחת ערב במלון או/חלופה של מסעדה טובה.

28/8/21 יום שבת  דרך הרי האטלס התיכון למדבר סהרה

יום ארוך, שיתחיל בנסיעה מפאס אל האטלס התיכון, שם במרומיו בנו הצרפתים בשנות ה-30 של המאה הקודמת.
עיר נופש לחורף עם אתר סקי "כמו בבית"- העירה איפראן. נטייל במרכז העיירה ונמשיך אל יער הארזים היפיפייה (למעלה מ- 100000 עצי ארז). אח"כ נרד מזרחה, אל ארץ המדבר הלא – נושבת ואחרי הפסקת צהריים בעיירה מידלט נעבור בשיפולי רכס האטלס וניסע יחד עם ערוץ נחל הזיז אל המדבר, אחרי העיירה ארשדיה יוצר נחל הזיז נאת מדבר בת קילומטרים רבים ובה מאות ואלפי עצי תמר. לקראת הערב נגיע אל העיירה ארפוד שבליבה של נאת המדבר הענקית - נאת ואדי תפילאלת, ארוחת ערב במלון / או חלופה מסעדה טובה.


29/8/21 יום ראשון מדבר סהרה – קניון הטודרה

יציאה בג`יפים אל דיונות החול המפורסמות של מדבר סהרה (ארג שבי) לסיור בוקר. נחזור לארפוד וניסע לכיוון קניון הטודרה. שהנו עמק ציורי שמתחיל בקניון תלול היוצא ממורדות הרי האטלס הגבוה, בו מצוקי גרניט אדמדמים שנישאים לגובה של 300 מ`. לינה בטיאנריר נווה מדבר בפתח קניון הטודרה.ארוחת ערב במלון/ או חלופה מסעדה טובה.

30/8/21 יום שני עמק הדאדס - וורזאזאת

בשעות הבוקר נעלה בערוץ נהר הדאדס , הידוע בכינויו `עמק אלף הקסבות` , ובו כפרים ובוסתנים. נמשיך לטייל בנופים המיוחדים למדרונות הדרומיים של הרי האטלס הגבוה , ולקראת ערב נגיע לעיר המחוז וורזאזאת - אזור זה ידוע בתפוצה של נחושת וכסף. שם נלון ונאכל ארוחת ערב/ או חלופה מסעדה טובה.

31/8/21 יום שלישי וורזאזאת - עיט בן האדו - טרודנט

בבוקר נטייל בעיירה הברברית וורזאזאת , שנבנתה בעבר על ידי הצרפתים כמקום צבאי, הסיבה שבכל זאת יש בעיירה אדריכלות צבאית כלשהי. וורזאזאת ידועה בבניינים ההיסטוריים המבוצרים המרתקים של הקסבה העשויים אדובי. לאחר 30 דקות נסיעה מהעיירה נגיע ונבקר בקסבה המרשימה של עיט בן האדו, על חומותיה, מגדליה ובנייני המגורים שבה. לאחר מכן נצא לנסיעה בעמק נהר הסוס, המפריד בין הרי האטלס הגבוה והרי האנטי אטלס. נעבור בנופים שעל גבול המדבר, באזורים חקלאיים פוריים הניזונים ממי ההרים ובכפרים ברברים ואיזורים חקלאיים פוריים הניזונים ממי הרים. ואז נגיע לטרודנט - עיירה מסורתית קטנה שכלכלתה מבוססת על מלאכה וחקלאות. לינה במקום וארוחת ערב במלון/ או חלופה מסעדה טובה.

1/9/21 יום רביעי טרודנט - אסווירה - מרקש

נצא מהמלון בשעות הבוקר לסיור קטן בטרודנט, לאחר מכן נצא לכיוון אסווירה לאורך רצועת החוף. שמה הקודם של העיירה היה מוגדור שאיכלס ברובו אוכלוסיה יהודית גדולה. נבקר בנמל המיוחד, בעיר העתיקה, כולל בשווקים המקומיים וברובע היהודי - ייצור כלי כסף הוא אחת הפעילויות המרכזיות של היהודים באסווירה.נאכל ארוחת ערב מוקדמת במסעדת דגים, בסיום נצא לכיוון מרקש ללינה במלוננו.

2/9/21 יום חמישי מרקש

בבוקר ניסע למרקש ,שהיא אחד מהמרכזים התיירותיים החשובים במרוקו ועיר בעלת היסטוריה מיוחדת. במרקש ,שנוסדה ב- 1062 יש רובעים עתיקים ומודרניים המשולבים זה בזה. נסייר באתרי העיר השונים, כשמעל כולם בולט מגדלו של מסגד אלכותוביה. נקדיש זמן רב לכיכר ג`מע אל פנה, על שפע השווקים והדוכנים, הרוכלים, מספרי הסיפורים ומגידי העתידות. נמשיך לסייר במבוך הסמטאות בעיר העתיקה, בשווקים וברובע היהודי. בערב נפגשים לארוחת ערב באחת המסעדות הטובות. לינה במרקש.

3/9/21 יום שישי מרקש 

נמשיך ונשלב אתרים ייחודיים שאינם נמצאים במסלול הטיולים המוכר, כמו הגנים הכחולים של ז`רדן מזורל, מדרסת אבן יוסוף, מהיפות בעולם האיסלם, ביטוי לאמנות היספאנו- מורית במיטבה. ארמון הבאהיה - מקום מושבו של הווזיר העליון, הקסדריה - רובע הנפחים, ואם יוותר זמן, גם מוזיאון דארסי לאמנות צפון אפריקנית. לקראת ערב נצא לארוחת ערב בבית יהודי או באחת המסעדות הטובות ולאחר נצא לאחד המועדונים היפים במרקש, לאחר מכן נשוב ללינה במלוננו.

4/9/21 יום שבת אוקאימדן והכפרים הברברים באטלס הגבוה
 
נשכים קום ליום טיול ארוך ונעלה על ג`יפים ונטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק אוריקה. נעצור לתצפיות על הכפרים השוכנים במדרון ההר ונמשיך אל אתר הסקי ב- אוקאימדןממקום זה נצפה אל פסגת ג'בל טובקאל, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האטלס. משם נמשיך למרומי הרי האטלס, לאזורים של הכפרים הברברים הפחות מתוירים. נבקר בכפר הברברי המסורתי אימליל בשילוב טיול בהרים שבהם פזורים כפרים ברברים נוספים עם נוף הרים ייחודי. במהלך הטיול נאכל ארוחת צהריים אותנטית במקום לקראת אחר הצהריים נשוב למרקש למלון להתארגנות. לאחר מכן יציאה לארוחת ערב ושיחת סיכום באחת המסעדות
הטובות בסיום נשוב ללינה במלוננו.


5/9/21 מרקש - אירופה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה ומשם נטוס, עמוסי חוויות, בחזרה הביתה.
נסיעה לארץ זרה היא תמיד חוויה מרתקת. אנחנו מגלים תרבות, מראות וצלילים, שפה זרה, ריחות וטעמים חדשים. נסיעה למרוקו היא ממש שכרון חושים. ארכיטקטורה מרהיבה, שווקים מלאי כל טוב, צבעים וריחות עזים, מדבר מרהיב, ובעיקר אנשים מסבירי פנים. צרפו לחוויה הזו סדנת צילום בה כל אחד ואחת מכם יתעד את החוויה האישית שלו דרך המצלמה ובעיקר יגבש את הראייה הצילומית שלו לכלל אמירה אמנותית אישית, ואתם מקבלים חוויה שלא תיחרט רק בזכרונכם אלא תהיה מתועדת 
ותלווה אתכם ואת הקרובים לכם במשך שנים רבות.
 
״דוקו מרוקו״ במסגרת ימנה מרוקו, הוא מסע צילום המתמקד בראייה הצילומית שלכם ומאפשר לכל צלם להתנסות בסוגי צילום שונים. צילום דוקומנטרי, צילום פורטרטים, צילום רחוב, וצילום נוף. הטיול מתאים לצלמים ברמות שונות, אך מצריך ידע בסיסי בתפעול המצלמה וכמובן מצלמה ועדשות. מומלץ להביא גם חצובה ופילטרים.

״דוקו מרוקו״ הוא מסע צילום אינטימי, המבטיח שכל משתתף יקבל יחס אישי המותאם לניסיונו ולמרות הידע שלו. כל צלם וצלמת יחזרו הביתה עם אלבום תמונות איכותי, שכולו הראייה הצילומית הייחודית שלהם.
 
תאריך יציאה ומחירים:

24/8/21 עד 5/9/21 ( 13 ימים 12 לילות )
 
מחיר לאדם בחדר זוגי - מחיר בסיס + ויזה + מיסי נמל 3250 $    
מחיר תוספת לחדר יחיד 780 $

יציאה לטיול: מותנה מקסימום 20 נוסעים מינמום 16 נוסעים
 

מחיר הטיול כולל:
 • תעופה: טיסה סדירה במסלול תל אביב – אירופה – קזבלנקה -מרקש - אירופה - תל אביב.
 • לינה: מלונות בדרגת תיירות מעולה, ע.ב חצי פנסיון ( ארוחת בוקר במלון - ארוחת ערב במלון או חלופה מסעדה טובה).
 • מדריך ישראל + מדריך מקומי במהלך הטיול.
 • מדריך צילום.
 • אוטובוס / מניבוס ממוזג.
 • ג'יפים ממרקש לאוריקה ובחזרה למרקש.
 • ג'פים מדבר סהרה וקניון הטודרה.
 • ארוחת צהרים באוריקה.
 • ארוחת ערב בבית יהודי מיוחד במינו או חלופה למסעדה יהודית.
 • דמי כניסה למונומנטים ואתרים לפי התוכנית: ארמון אל בהייה ,בית כנסת סאלח אזמה, גני מזורל.
 • דמי ויזה  לנוסעי הקבוצה.
 • כל המיסים כלולים, כולל טיפים לסבלים ולמלצרים.
 • הפתעות "ימנה מרוקו"
המחיר אינו כולל:
 • ארוחות נוספות.
 • שתייה בארוחות (בתשלום למעט מים מינרלים שיוגשו בארוחות כנהוג במרוקו).
 • שתייה או מזון במועדון לילה (כל אחד משלם עבור עצמו).
 • ביטוח נוסעים.
 • טיפ לנהג ולמדריך ( 5 דולר ליום).
 • הוצאות ושירותים אישיים.
 • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
חשוב: במקרה של ביטול הטיול לא יוחזרו כספי כרטיס הטיסה והמלון.

מומלץ: לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול 
(ע"פ תנאי הפוליסה, מומלץ להוסיף גם כיסוי לספורט אתגרי).
 
הערות חשובות:

המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

סדר ימי הטיול יהיה בכפוף ללוח זמני הטיסות הבינלאומיות שנקבעו.
יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויי/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "ימנה מרוקו הפקות זהב" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי " ימנה מרוקו הפקות זהב" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שנוי ו/או מחדל שכזה.

על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.
המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

ויזה ואישורי כניסה ישראלים נדרשים, ישראלים נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה 
למרוקו. כמו כן יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן. האשרה הניתנת בד"כ היא ל 15 ימים. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

יש להביא בחשבון כי קיומו של הטיול מותנה באישורים מתאימים וקבלת אשרת כניסה למרוקו.

ביטוח - חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ לרכוש את ביטוח הנסיעות עם רכישת הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.